Karadağ’da Şirket Kurmak ve Oturum Alma 1250€

Karadağ’da şirket kurarak oturum almak mı istiyorsunuz. Karadağ Şirket Kurma ve Oturum Alma sürecinizi profesyonel avukatlarımız ile biz yönetelim. Şu ana kadar sayemizde şirketini kurmuş ve oturum kartını almış yüzlerce mutlu danışanlarımızın arasına katılın. Sizlere Karadağ’da şirket kurmak ve oturum almak dışında gerçek anlamda destek olacak ve yönlendirecek ekibimiz ile yeni hayatınıza bir sıfır önde başlayın.

Karadağ’da Şirket Kurmak:

Karadağ’daki şirket ismini belirlemek:

Karadağ’da şirket kurmak için ilk yapmanız gereken bir firma ismi belirlemek olacaktır. Bu isim firma avukatlarımız tarafından müsait olup olmadığı kontrol edilir. Eğer talep ettiğiniz isim müsait ise taranıza bilgi verilir. Talep ederseniz bu isim sizin için rezerve edilir.

Karadağ’da Şirket Kurmak İçin Vekaletname Vermek:

Karadağ şirket kurma sürecini ilerletmek için avukatlarımıza vekaletname vermeniz gerekir. Bunu isterseniz Karadağ’a gelerek yeminli tercüman ile beraber Karadağ noterlerinde verebilir ya da Türkiye noterlerinde size göndereceğimiz Vekaletname örneğini türkçe olarak hazırlatıp bize ulaştırabilirsiniz.

Karadağ’da Şirket Kurmak İçin Vereceğim Vekaletname Neleri Kapsar?

Karadağ Şirket Kurma işlemleri için vereceğiniz vekaletname sadece şirket kurulumu ile ilgilidir. Sizin için rezerve edilen isimde şirketin kurulması için avukatımıza yetki verir. Genel bir vekaletname değildir. Kesinlikle borçlandırma veya sizin adınıza başka bir işlem yapma yetkisi vermez.

Karadağ’da Şirket Kurmak Ne Kadar Sürer?

Karadağ’da Şirket Kurmak vekaletnamenin avukatlarımıza ulaşması ile beraber 10-15 iş günü içinde tamamlanır ve şirket evraklarınız Karadağ Oturum Başvurusu için hazır hale gelir.

Karadağ Oturum Başvurusu Süreci:

Karadağ Şirket Kurma süreci tamamlandıktan sonra artık Karadağ Oturum Kartı için başvuru yapabiliriz. Karadağ Şirket Kurma işlemleri için Karadağ’a gelmeniz şart değildir. Vekaletname ile işlemleri başlatabiliriz ama Karadağ Oturum Kartı işlemleri için Karadağ’a gelmeniz gerekmektedir.

Karadağ Oturum Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Karadağ’da oturum almak için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

1-Lise ya da Üniversite diplomanız
2-Üniversite mezunları için transkript (eğer Üniversite diploması ile oturum başvurusu yapılıyor ise)
3-Sabıka kaydı

Tüm bu belgelerin Apostilli olarak hazırlanarak tarafımıza ulaştırılması gerekmektedir.

Karadağ Oturum Kartı İşlemleri İçin Kaç Gün Karadağ’da Kalmalıyım?

Karadağ oturum kartı işlemleri için Karadağ’da size en az 2 iş günü ihtiyacımız var. Birinci gün yeminli türkçe tercüman ile gerekli evrakların noterden hazırlanmasını sağlayacağız. İkinci gün sabah erkenden avukatımız ile Karadağ Nüfus İşleri Müdürlüğüne giderek parmak izi ve oturum kartı için fotoğraf çekimi işlemlerini halledeceğiz.
Karadağ Oturum Kartım Ne Kadar Sürede Hazır Olur?

Karadağ Nüfus işlerine yapacağımız başvurudan yaklaşık olarak 15 iş günü sonra oturum kartınız hazır olur.

Artık Karadağ’da yaşayıp orada çalışabilirsiniz.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Karadağ Şirket Kurulumu için gerekli olan tüm harç, vergi ve Karadağ Noter ücretleri
  • Danışmanlık Bedeli
  • Avukat Ücreti
  • Yeminli Tercüman Bedeli
  • Karadağ Oturum Kartı Bedeli

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • Konaklama ücretleri
  • Seyahat ücretleri
  • Transfer ücretleri
  • Kişisel harcamalar
  • Yeme İçme ücretleri

Karadağ Şirket Kurmak İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Karadağ'da Kuracağım Şirketin Türü Nedir?

Karadağ’da sizin için kuracağımız şirket limited şirkettir.

Karadağ'da Şirket Kurmak İçin Ne Kadar Şirket Sermayesi Göstermem Gerekir?

Karadağ’da D.O.O (limited şirket) şirketler için kuruluş sermayesi şartı yoktur. Sadece 1€ kuruluş sermayesi ile şirket kurulabilir.

Karadağ'da Kuracağım Şirket İçin Adres Göstermem Gerekli mi?

Karadağ’da şirket kurmak için yasal bir adres göstermeniz gerekmektedir. Siz şirketinizi aktif edene kadar adres bizim tarafımızdan gösterilmektedir.

Karadağ'da Kuracağım Şirketin Aktif Olarak Fatura Kesmesi Gerekiyor mu?

Karadağ’da kuracağınız şirketin aktif olarak fatura kesmesi ve ya vergi ödemesi mecburi değildir. Bizim danışanlara tavsiyemiz yılda 50-100€ civarı bir vergi çıkartmanız yönünde olacaktır.

Karadağ'da Şirket Kurmak İçin Ne Kadar Para Lazım?

Karadağ’da şirket kurmak için kurulum ücreti dışında sadece 1€ şirket sermayesi yeterlidir. D.O.O Yani limited şirketler için gerekli olan şirket kurma sermayesi sadece 1€ dur.

Karadağ'da Ne Şirketi Kurulabilir?

Karadağ’da en hızlı olan sektörler inşaat, otomotiv, turizm ve hizmet sektörleridir. Bu sektörler için şirket kurulumu yapılabilir. Bizim tavsiyemiz eğer bu alanlarda uzmanlığınız var ise;

Oto servis
Turizm
Transfer
Rent a car
Temiz enerji
Otel, Hostel, Camping
Isıtma Soğutma (Klima)

Alanında başta olmak üzere bir çok alanda Karadağ’da şirket kurulabilir. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçip ücretsiz yönlendirme ve bilgilendirme talep edebilirsiniz.

Karadağ'da Nasıl Şirket Kurabilirim?

Karadağ’da şirket kurmak son derece hızlı ve kolaydır. Bunun için sadece pasaport ve şirket kurulumu için kuracak kişiye vereceğiniz vekaletname yeterlidir. Karadağ’da limited şirket kurmak için 1€ şirket sermayesi göstermeniz yeterlidir.

Karadağ'da Oturum İzni Nasıl Alınır?

Karadağ’da Şirket Kurarak her yıl yenilenebilen bir yıl süreli oturum almak mümkündür. Beş yılın sonunda daimi oturum için başvurulabilir. Ayrıca Karadağ’da oturum izni, konut alımı yapılarakta elde edilebilir. Bu oturum türünde konut sizin olduğu sürece oturumunuz yenilenebilir. Konutu sattığınız anda oturumunuz iptal olur. Konut yolu ile oturumda 5 yılın sonunda daimi oturuma başvurma hakkı yoktur. Şirket kurarak elde edilen oturumda 5 yılın sonunda daimi oturuma başvurabilmeniz büyük avantaj sağlar.

Karadağ Avrupa Birliğine Girecek mi?

Karadağ Avrupa Birliğine tam üyelik için uyması gereken fasılları hızla yerine getirmeye devam etmektedir. Karadağ Hükümeti ve halk AB uyum süreci için çalışmaktadır. Karadağ’ın AB Üyeliğine kesin gözü ile bakılmakta ama bu sürecin tamamlanmadı ile ilgili bir süre vermek çok mümkün değildir.

Karadağ'ın Para Birimi Nedir?

Karadağ bağımsızlık ilanından bu güne kadar Almanya para birimini kendi para birimi olarak kullanmaktadır. Almanya AB üyesi olana kadar Almanya ile beraber Alman Mark’ı ana para birimleri olmuştur. Almanya’nın Euro para birimine geçmesi ile beraber Karadağ’da Euro para birimi kullanmaya başlamıştır.

Karadağ Pasaportu Güçlümü?

Karadağ pasaportu Avrupa Birliğinde serbest dolaşım hakkına sahip bir pasaport olarak karşımıza çıkmaktadır.

Karadağ Türklerden Vize İstiyor mu?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorunda değildir. Karadağ (Montenegro) Türkiye Cumhuriyet vatandaşlarından 90 günü aşmayan seyahatlerde vize talep etmemektedir. Seyahat esnasında pasaport süresinin en az 6 ay olması gerekir.